Najważniejsze informacje o obrożach antyszczekowych

Psy wydają wiele różnych dźwięków: szczekanie, wycie, warczenie, mruczenie, jęczenie i tak dalej. Czasami dźwięki, które wydają są odpowiednie, czasami nie bardzo. Szczególnie „irytujące” jest to, gdy nasi czworonożni przyjaciele szczekają, gdy my wychodzimy do pracy, a nasz pies się nudzi i szczeka non stop od 9:00 do 17:00. Sąsiedzi używają zatyczek do uszu, uspokajają się walerianą lub natychmiast wzywają policję. Niektóre psy hodowlane mają również zwyczaj szczekania na przechodniów i innych spacerowiczów, lub nawoływania innych psów przez całą noc.

Metody odzwyczajania psa od szczekania

Istnieje wiele sposobów na odzwyczajenie psa od szczekania, ale jak mówi przysłowie: „jeśli jest dużo leków na chorobę, to nie ma lekarstwa”.

Ta metoda pomaga w około 80% przypadków: obroża antyszczekowa dla małych psów. W ciągu pięciu lat codziennego użytkowania wypróbowaliśmy co najmniej kilkanaście modeli na ponad stu psach, dlatego pozwalamy sobie udzielić Wam kilku rad.

obroża antyszczekowa dla małych psów

Czy wszystkie psy korzystają z obroży antyszczekowej

Oczywiście nie wszystkie. Duże psy z bardzo wysokim progiem bólu częściej odmawiają noszenia tego typu obroży, a jeśli pies ma długą sierść, jest to dodatkowy czynnik, który sprawia, że obroża staje się bezużyteczna. Tego typu obroża sprawdza się najlepiej na małych psach

Jak działa obroży antyszczekowa

Każde urządzenie ma swój program. Najczęściej wygląda to następująco: na każde psie „szczekanie” urządzenie odpowiada sygnałem dźwiękowym. Od drugiego lub trzeciego szczeknięcia po pisku następuje wyładowanie elektryczne lub wibracja, a z każdym kolejnym szczeknięciem siła wyładowania wzrasta – aż do szóstego szczeknięcia. Następnie program zostaje zresetowany i cały proces rozpoczyna się od nowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obroże. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.